Net patikimiausiam ir moderniausiam automobiliui periodiškai reikia priežiūros ir remonto. Deja, nėra nei amžino judesio aparatų, nei amžinųjų pavarų, nei amžinųjų stabdžių sistemų. Kiekviena auto detalė turi savo standartinius išteklius, kuriuos galima sumažinti veikiant neigiamiems veiklos veiksniams. Anksčiau ar vėliau reikia pakeisti, o kartu ir pagrįstą klausimą: kurią atsarginę dalį pasirinkti remontui?

BENDROSIOS REKOMENDACIJOS
Planuodamas naujos atsarginės dalies pirkimą, vairuotojas stengiasi atsižvelgti į du veiksnius: produkto kokybę ir kainą. Kalbant apie pirmąjį, yra natūralus noras, kad po remonto automobilio techninė būklė būtų „kaip nauja“. O gal net geriau: dėl pažangesnių nei pagrindinių naujų produktų naudojimo.

Tuo pačiu ne mažiau suprantamas noras sutaupyti piniginės turinį nepermokant už prekes be ypatingo poreikio. Būtent šių dviejų veiksnių derinys sudaro bet kurio pasirinkimo pagrindą. Tuo pačiu metu, jei viskas aišku su savikaina: tai parodys kainų etiketė, tada išsirinkti tikrai kokybišką, geriausią daiktą iš gausybės prekių, kurių kaina yra maždaug ta pati, nėra taip lengva.

Kai įmanoma šiek tiek „užleisti vietą kokybei“ ir sutaupyti pinigų, o kai kategoriškai nerekomenduojama to daryti, tai padės suprasti detalės tikslą:

Dėl saugumo. Stabdžių sistema, vairo mechanizmas, kiti aktyvūs ir pasyvūs keleivių ir vairuotojų apsaugos įtaisai yra komponentai, nuo kurių priklauso sveikata ir gyvybė. Sutaupykite jų, pavyzdžiui, rūkykite degalinėje. Gal nesprogs ...
Sukurtas patikimam automobilio valdymui. Pavyzdžiui, sugedus žvakei ar uždegimo ritei, tragedija nesukels. Didžiausias, sukels pagreitintą variklio nusidėvėjimą. Čia turite nuspręsti individualiai: svarbiau yra sveiki nervai kelyje ar kartą išsaugoti „šimtai nacionalinių vienetų“, po kurių gali tekti išleisti tūkstančius rimtesniam suskirstymui.
Sukurtas patogumui ir prestižui. Tarp tokių atsarginių dalių yra tos, kurios, kaip juokauja vairuotojai, „neturi įtakos greičiui“. Oro kondicionieriai, salono šildytuvai, daugialypės terpės sistemos, spynos, rankenos ir kiti automobilio „patogumai“ perkami už tokią kainą ir kokybę, kurią savininkas nusprendžia būti optimaliu. Tas pats yra požiūris į įvairius pakabukus ir kitas puošmenas: jei norima mokėti „už pasirodymą“, kas uždraus?
atsarginės dalys

TIK ORIGINALUS?
Daugelis automobilių ekspertų automobilio remontui rekomenduoja naudoti tik originalias dalis. Jie reiškia tuos, kurie tiekiami į konvejerius naujų automobilių surinkimui. Ne paslaptis, kad dauguma automobilių koncernų šiandien iš esmės yra tik surinkimo gamyklos (arba gamina tik tam tikrą dalį komplektų, reikalingų visam komplektui).

Liūto dalį detalių tiekia tos firmos, kurios yra atrenkamos pagal prekių ženklus pagal konkursų rezultatus. Produktams keliami griežčiausi reikalavimai (nustatomi remiantis tiek techninių tyrimų rezultatais, tiek pagal dabartinius standartus). Kokybės kontrolė yra ne mažiau „griežta“. Tokių detalių gamintojai nepripažįsta žemos produktų kokybės: „peržengimas“ jiems reiškia nuostolingų sutarčių praradimą (yra daug norinčių užimti „saldžią“ vietą) ir, galbūt, sutartyse numatytas baudas.

Tam tikrą procentą originalių atsarginių dalių pagal sutartis galima tiekti didmeninei ir mažmeninei rinkai. Ant tokių gaminių paprastai puikuojasi tiek jo gamintojo logotipas, tiek automobilių markės emblema. Būtent šimtaprocentinė kokybės garantija brangina tokias dalis. Jie yra „elitinio“ bet kurio automobilio atsarginių dalių segmento atstovai.

Gana lengva apskaičiuoti tam tikrų originalių atsarginių dalių gamintoją. Lengviausias būdas yra apsilankyti automobilių koncerno svetainėje arba jo oficialioje regioninėje atstovybėje. Pakaks įvesti duomenis apie automobilį: markę, modelį, pagaminimo metus, gauti tiekėjų sąrašą (kartais jų gali būti keli).

PASLėpti „ORIGINALAI“
Kartais vairuotojai su pasipiktinimu pasakoja, kad bandė jiems nupjauti nesuprantamą dalį „su matomais paviršiaus pažeidimais“. Tuo pat metu jie taip pat įsitikino, kad produkto kokybė buvo panaši į originalą. Neskubėkite kaltinti pardavėjų neprofesionalumu ar, dar blogiau, nesąžiningumu.

Gana dažnai konvejerių atsarginių dalių tiekėjai gana legaliai „užsidirba“ pardavinėdami papildomas partijas turguose. Pagal tarptautinę teisę draudžiama naudoti automobilių koncerno logotipą. Kadangi produktai gaminami tose pačiose patalpose, šie ženklai jiems jau buvo pritaikyti. Liko du būdai: koreguoti technologinę liniją arba mechaniškai pašalinti „papildomo“ ženklą. Antrasis metodas yra pigesnis, greitesnis ir todėl naudojamas dažniau.

Tokia tiekėjo detalė nebėra laikoma originalu, bet priklauso analogų klasei. Tačiau iš esmės jis nesiskiria nuo pirmojo:

pagaminti iš aukštos kokybės medžiagų;
gamybai naudojama moderni įranga;
visoms dalims taikoma griežčiausia kokybės kontrolė.
„Originalių analogų“ kaina yra dešimtimis procentų mažesnė nei parduodamų su automobilių kompanijos ženklu. Todėl toks produktas laikomas optimaliausiu kainos ir kokybės santykio atžvilgiu.

Paslėptus „originalus“ galima rasti po pakavimo įmonės logotipu. Tokia struktūra sudaro didmeninės prekių siuntos pirkimo sutartis su teise vėliau jas parduoti su savo prekės ženklu. Kartais jis papildo detales tam tikrais komponentais ir gamina pakuotes (taigi ir pavadinimus) su savo pavadinimais. Pasaulyje yra daug žinomų pakuotojų, kurie susikūrė gerą reputaciją bendradarbiaudami tik su aukštos kokybės gamintojais. Jų prekės ženklo gaminiai, įsigyti iš tiekėjų konvejeriui, pagal technines charakteristikas bus tokie patys originalūs.

Panašios atsarginės dalys: gera ir bloga
Antrasis panašių dalių tipas, į kurį taip pat verta atkreipti dėmesį, yra tų gamintojų produktai, kurie nėra konvejerių tiekėjai, tačiau išsiskiria aukštos kokybės prekėmis. Pavyzdžiui, dešimtys žinomų kompanijų gamina modernias stabdžių kaladėles. Natūralu, kad tiekėjais negali tapti visi. Pralaimėjusieji ar ne konkurso dalyviai gali sutelkti dėmesį į antrinę rinką, išleisti produktus „pagal licenciją“ arba savo rizika. Tuo pačiu metu pagrindiniai techniniai parametrai gali būti ne tik palyginami, bet ir geresni nei originalų.

Ekspertų patarimai ir net daugybė automobilių forumų padės apskaičiuoti tokias firmas. Reikėtų prisiminti, kad ne visi gamintojai yra „universalūs“: jų gaminiai gali puikiai veikti kuriant kai kuriuos automobilius, o kiti - „bjauriai“. Todėl dažniausiai analogai parenkami konkrečiam automobiliui su visomis jo savybėmis.

Sąmoningų verslininkų bandoje „juodos avys“ yra tos firmos, kurios pelnosi išleisdamos nesąžiningas prekes. Laimei, paprastai jie trunka neilgai: greitai apauga neigiamais atsiliepimais ir dingsta. Galbūt netrukus pasirodys naujame segmente arba nauju pavadinimu. Apsisaugoti nuo tokių prekiautojų padės paprasta taisyklė: nesivaikykite pigumo, pirkdami nesuprantamas prekes iš „nežinomo dėdės“.

Blogesni už sukčius gali būti tik tie, kurie užsiima gerai žinomų prekės ženklų nekokybiškų klastotių gamyba. Nuo jų apsisaugoti galėsite tik išrinkę atsakingą pardavėją, taip pat patikrinę kokybės atitikties sertifikatą, kuris būtinai turi būti prie kiekvieno gaminio.

KUR PIRKTI ATSARGINES DALIS
Pirkti atsargines dalis (bent jau populiariems modeliams) nebus problema; galite apsipirkti:

specializuotose prekybos vietose, kuriose daugiausia dėmesio skiriama konkretaus prekės ženklo dalių pardavimui;
didelėms automobilių atstovybėms, kurios bendradarbiauja su oficialiais gamintojų atsarginių dalių tiekėjais;
į paprastas automobilių prekybos atstovybes;
Į rinką;
išardymui.
Nedelsiant paliksime paskutinį kelią nepagrįstos rizikos mėgėjams: naudotą detalę (ypač kritiniams vienetams) reikėtų pirkti tik išimtiniais atvejais. Nepaisant pigumo.

Mažiausia rizika susidurti su nekokybišku produktu yra pirmuose dviejuose mažmeninės prekybos vietose. Jie paprastai vertina savo reputaciją, o užmegzti ryšiai su tiekėjais leidžia greitai reaguoti į atsitiktinę santuoką ir užkirsti kelią jos pardavimui. Geros reputacijos parduotuvėse nereikės reikalauti pažymėjimo: patys konsultantai jums pasiūlys su juo susipažinti. Čia jie be vargo atlieka prekių grąžinimą ir pakeitimą įstatymų numatytais atvejais. Be to, kas yra svarbu, jie padės išsirinkti geriausią produktą jūsų kainų diapazone. Net ir visiškai neišmanantys technologijos, parodantys 17 automobilio vyno kodo simbolių, gaus galimybę gauti tai, ko nori.

Panašus požiūris į klientus yra daugelyje „paprastų“ parduotuvių ir net automobilių turguose. Bet, deja, yra nemažai tų, kurių pastangos yra tiesiog nusižengti prekėms. Todėl taisyklė yra svarbi: pirkite automobilių dalis tik iš patikimų, laiko patikrintų, gerą reputaciją turinčių pardavėjų. Juos ne mažiau domina gera produktų kokybė nei klientą.

 

KAM SKIRTI DĖMESIO PIRKANT
Kad ir kur būtų perkamas, reikia patikrinti gaminį. Kadangi skirtingos dalys turi skirtingus tikslus (taigi ir pagrindinius parametrus), neįmanoma pateikti universalios nuoseklios instrukcijos. Taigi akumuliatoriui svarbu patikrinti talpą, cilindro galvutės diržams - vientisumą, starteriui ar siurbliui - „atgalinių smūgių“ nebuvimą. Nepaisant detalės tipo, verta:

atidžiai patikrinkite pakuotę: spausdinimo kokybė ir pažeidimai, perskaitykite užrašus (kad vietoj „Bosch“ neslystų „Louse“);
atlikite išorinį dalių patikrinimą: turėtų įspėti apie visus nešvarumų pėdsakus.

371bead02a15154cc4af7337deeb3218